12/30/2008

Jesteśmy tu dla Ciebie

Jolanta Wnuczko

Jolanta WnuczkoDyplomowana fizjoterapeutka, specjalizująca się w fizykoterapii i kinezyterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapii schorzeń reumatycznych i ortopedycznych młodzieży, dorosłych. Umiejętnie dobiera zabiegi fizykoterapeutyczne do określonych dolegliwości zdrowotnych pacjenta lub też jednostek chorobowych, biorąc pod uwagę, choroby współistniejące, jeśli istnieją. Fizjoterapeutka pracująca także w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku – oddział neurologii. W przeszłości – reprezentantka Kadry Polski w Piłce Ręcznej, zawodniczka „Juvenii” Białystok, SZS-AZS Białystok. Zainteresowania: poznawanie świata, podróże.

Magdalena Wnuczko-Kołodziej

Magdalena WnuczkoWykształcenie:
* magister fizjoterapii (absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku),
* dyplomowany chiropraktyk (pot. tzw. „kręgarz”; leczenia terapią manualną wg Ackermanna; dyplom akredytowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej),
* terapeuta PNF (praca na zasadzie torowania nerwowo-mięśniowego pod kątem odzyskania utraconych funkcji organizmu),
* dyplomowany technik masażysta (absolwent Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku, terapeuta z akredytacją do pracy na terenie UE),
* magister wychowania fizycznego (absolwent AWFiS w Gdańsku), specjalizujący się w korekcji wad postawy; instruktor aerobiku i rekreacji ruchowej ze specjalizacją w tańcu towarzyskim. Nauczyciel mianowany pracujący od lat w zawodzie.

Uzyskała wyższe umiejętności w:

  1. zastosowaniu drenażu limfatycznego (metoda polska i niemiecka),
  2. rehabilitacji stawów kolanowych i barkowych,
  3. zastosowaniu metody Kinesiotaping’u.


Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu ruchu ukierunkowanego na zdrowotną sprawność fizyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. W rehabilitacji, w zależności od potrzeb pacjenta, często łączy ze sobą różne rodzaje masażu, terapię manualną i kinezyterapię (ćwiczenia).

W przeszłości – zawodniczka sportu kwalifikowanego, turniejowego w dziedzinie tańca towarzyskiego. Największe osiągnięcia:

  • Wielokrotna Mistrzyni i Wicemistrzyni Okręgu w Tańcu Towarzyskim w obu stylach: Standard i Łacina
  • IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich.

Zainteresowania: taniec, gimnastyka, fitness, psychologia, coaching, poznawanie nowych ludzi i ich kultur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *